شناکردن نوجوان سرگرمی ازدواج ثروتمند

شناکردن: نوجوان سرگرمی ازدواج ثروتمند پیرزن زندگی ترجمه سرگرمی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات دلایل شکست نابهنگام پرسپولیس برابر السد قطر

روز بد بازیکنان کلیدی، تعویض‌های دیرهنگام و نیمکت‌نشینی رسن و مسلمان از مهمترین اشتباهات بازی سرخپوشان بود

دلایل شکست نابهنگام پرسپولیس برابر السد قطر

دلایل شکست نابهنگام پرسپولیس برابر السد قطر

عبارات مهم : برانکو

روز بد بازیکنان کلیدی، تعویض های دیرهنگام و نیمکت نشینی رسن و مسلمان از مهمترین اشتباهات بازی سرخپوشان بود

پرسپولیس یک شکست تلخ را برابر السد تجربه کرد. تیمی که کمتر عادت به باختن دارد ولی بعد از پیروزی ٣ بر صفر نسف قارشی در بازی اول، در دومین مسابقه به السد ٣ بر یک باخت تا حالا علی رغم هر لحظه که فضای تعریف و تمجید هست، این بار همه از پرسشها پرسپولیس حرف بزنند. بررسی این پرسشها به خوبی نشان می دهد که تیم برانکو و حتی خود این مربی هم آنقدرها که همه فکر می کنند بی عیب نیست و اگر پرسشها حل نشوند، باز هم آرزوی حضور در فینال آسیا محقق نخواهد شد.

روز بد سیدجلال
سیدجلال حسینی مانند هر لحظه نبود! همین عنوان باعث شد ساختار دفاعی عالی ترین تیم کشور عزیزمان ایران در سال های گذشته بد باشد و این بدبودن شرایطی را فراهم آورد که السد هرکاری که می خواهد انجام دهد. پرسپولیس در شرایطی برابر السد قرار داده شد که می توانست با یک مساوی هم صدرنشین گروه باقی بماند ولی با باخت ٣ بر یک در روز پراشتباه خط دفاعی ازجمله سیدجلال و شجاع خلیل زاده باز هم کارش با مسئله مواجه شد. خط دفاع پرسپولیس تا پیش از گل اول السد، عملکرد مستحکمی داشت؛ ولی ضربه سر بغداد بونجاح، دروازه این تیم را فرو ریخت. شوت او ابتدا به حسینی برخورد کرد و سپس این مهاجم السد از خلأ خط دفاعی و مشخصا جای خالی سیدجلال استفاده کرد و با ضربه سر دروازه سرخ ها را گشود. در گل دوم هم کاپیتان با سابقه پرسپولیس، به آسانی فریب خورد و بار دیگر بونجاح موفق به گلزنی شد. او در فصل جاری عملکرد بسیار خوبی داشته و از ستون های تیم ملی هم به حساب می آید؛ ولی در قطر شب، شب او و دیگر بازیکنان تیم پرسپولیس نبود.

دلایل شکست نابهنگام پرسپولیس برابر السد قطر

انتقاد تند پیشکسوت پرسپولیس از بیرانوند
علیرضا بیرانوند حالا باز هم مورد لطف پرسپولیسی های ناراحت قرار گرفته است و به هر شکلی هواداران درحال انتقاد از او هستند. بیرانوند که باز هم در روز بد پرسپولیس نتوانست ناجی تیمش باشد، گل های بدی خورد و نقش بسیار زیادی در باخت بد سرخپوشان داشت. البته او با توجه به رفتارهای قبلی و دلخوری هایی که پرسپولیسی ها دارند، سکوت مطلق اختیار کرده هست. وحید قلیچ پیشکسوت و دروازه بان سابق پرسپولیس منشتر شدن تصویری از خود و یک کپسول آتش نشانی جهت بیرانوند نوشته است که این کپسول کارهای مفیدتری انجام می دهد و اگر کپسول را درون دروازه می گذاشتند، قطعا عملکرد بهتری داشت. همین مقایسه عجیب نشان می دهد که بیرانوند تا چه حد بد کار کرده است.

روز سیاه زوج آماده خط حمله
عملکرد مهاجمان پرسپولیس در بازی برابر السد عجیب و غیرمنتظره بود. علی علیپور که در لیگ برتر کولاک کرده و ١٧بار دروازه حریفان را باز کرده و آقای گل است در بازی اول برابر نسف قارشی هم دو گل زد و همه امیدوار بودند این روند خوب گلزنی در بازی با السد هم ادامه داشته باشد. گادوین منشا جنگنده و دونده هم البته با این که کم گل می زند ولی در آسیا جهت پرسپولیس خوب کار می کند و انتظار از او هم اوج بود. منتهی آمار بر جای مانده از بازی پرسپولیس- السد به قدری وحشتناک بود که نگرانی هایی ایجاد می کند. منشا و علیپور در این مسابقه هیچ کار مثبتی انجام ندادند و حتی یک شوت در چارچوب هم نداشتند و یک شوت بیرون از چارچوب در طول ٩٠دقیقه جهت آنها ثبت شده است است.

اتوبان ماهینی
حسین ماهینی بدون تردید یکی از بدترین بازیکنان پرسپولیس بود. کاپیتان دوم تیم نه در بخش دفاعی عملکردی قابل قبول داشت و نه در کار هجومی کمکی به تیم کرد. او در غیاب صادق محرمی که بازی با السد را به خاطر سرماخوردگی شدید از دست داد ، از همان ابتدا نشانه حملات تیم قطری بود و حملات بسیار زیادی از جناح راست خط دفاعی پرسپولیس از سوی حریف برنامه ریزی شد که خطرهای زیادی روی دروازه ایجاد کرد. درنهایت گل اول و دوم السد ارتباط مستقیمی با عملکرد بد ماهینی در سمت راست خط دفاعی داشت که به خاطر حملات بی شمار حریف خسته هم شده است بود. در فاز حمله هم ماهینی در طول ٩٠دقیقه ٧سانتر روی دروازه السد انجام داد که هیچ کدام حتی به مهاجمان هم نرسید!

ربیع خواه باز هم سوژه انتقاد
محسن ربیع خواه را پرسپولیسی ها دوست ندارند و بعد از هر باخت و مساوی اکثرا بشدت عملکرد او به وسیله مردم زیر پرسش می رود. توصیه قابل تأمل اینجاست که برانکو بشدت این بازیکن را دوست دارد و بازیکن هر لحظه فیکس پروفسور هست. ربیع خواه به عنوان هافبک دفاعی یک روز بد را پشت سر گذاشت و نتوانست جلوی بازی سازی ژاوی و سایر هافبک های آماده السد را بگیرد. کمال کامیابی نیا که همواره در سال های اخیر از عالی ترین هافبک دفاعی های کشور عزیزمان ایران بوده نیز، کمتر از حد انتظار ظاهر شد و علی رغم هر لحظه نتوانست طوری عمل کند که میانه میدان در اختیار پرسپولیس باشد. استفاده از دو هافبک دفاعی در این مسابقه البته یکی از انتقادهای جدی کارشناسان به تصمیمات تاکتیکی برانکو بود که عملا از قدرت هجومی پرسپولیس کاست. توصیه حیاتی دیگر اینجاست که برانکو از دو هافبک دفاعی استفاده کرد تا خلأهای میانه میدان را پر کند ولی اتفاقات بازی و یکه تازی هافبک های السد نشان داد که این سیستم برانکو جواب نداد و این مربی باید فکری اساسی جهت این مهم داشته باشد. شاید بازی دادن دو هافبک دفاعی برابر تیم های ایرانی در لیگ برتر موثر باشد ولی در آسیا مربی کروات باید عوض کردن را در دستور کار خود قرار بدهد.

روز بد بازیکنان کلیدی، تعویض‌های دیرهنگام و نیمکت‌نشینی رسن و مسلمان از مهمترین اشتباهات بازی سرخپوشان بود

عادت بد دیر تعویض کردن
روزهای بد یک تیم خوب، عالی ترین وقت است جهت شناختن نقاط ضعف! باخت بد به السد نشان داد پرسپولیس اگر در یک بازی از حریف عقب بیفتد، تمرکز تاکتیکی خود را از دست می دهد و قهرمان کشور عزیزمان ایران این پتانسیل را دارد که در طول یک مسابقه از یک سوراخ چندبار گزیده شود و پرسشها ترمیم نشوند. عادت بد برانکو به دیر تعویض کردن هم این بار تقریبا صدای تمام هواداران را درآورد. در شرایطی که پرسپولیس بد بازی می کرد و ٣ گل از حریف عقب افتاده بود، برانکو یکی از تعویض های خود را دقیقه ٨٨ انجام داد و سیامک نعمتی را به زمین فرستاد که تنها گل سرخپوشان را به ثمر رساند. حال برانکو باید جواب بدهد که آیا نعمتی سریعتر به بازی نرفت.

نیمکت نشینی عجیب مسلمان و رسن
محسن مسلمان چند هفته ای می شود که مورد غضب برانکو قرار گرفته و در ترکیب ثابت به میدان نمی رود. بشار رسن دیگر هافبک آماده پرسپولیس هم در این بازی نیمکت نشین شد. برانکو باید در تصمیمات تاکتیکی و فنی انعطاف پذیرتر باشد. او به قدری انتظارات را اوج برده که کسی انتظار باختن پرسپولیس را با این که همه می دانند فوتبال با برد و باخت همراه هست، ندارد. با این وجود مهمترین توصیه این است که داستان بازی های آسیایی با مسابقه های لیگ زمین تا آسمان تفاوت می کند و کوچکترین اشتباه در هر زمینه ای می تواند فاجعه رقم بزند. برانکو باید دوباره دو عنصر میانی قدرتمند خود یعنی رسن و مسلمان را به روزهای اوج بازگرداند تا آنها نقش تاثیرگذار در برنامه ریزی فوتبال تهاجمی پرسپولیس را به عالی ترین شکل ممکن انجام دهند.

شیوه بازی پرسپولیس ایراد داشت

حمید استیلی پیشکسوت پرسپولیس
باید قبول کنیم که بازیکنان آن توانایی همیشگی را ارایه نکردند. در بازی با السد از نظر من تیم هم مسئله معنوی و تاکتیکی داشت و هم مسئله جسمانی و گویی بازیکنان نمی توانستند اصلا در زمین دوندگی خوبی را داشته باشند. در این گونه بازی ها هنگامی که تیم حریف، کمربند میانی را به خوبی در اختیار می گیرد، شما باید به جای استفاده از دو مهاجم، یک مهاجم در تیمتان داشته باشید و تلاش کنید با یک بازیکن اضافه خط هافبک را قدرتمند کنید تا بازی را از حریف بگیرید ولی پرسپولیس با دو مهاجم به مصاف السد رفته بود و هافبک های بازی ساز تیم مثل مسلمان و رسن روی نیمکت بودند و به همین ترتیب مهاجمان به خوبی تغذیه نشدند.

تفکر برانکو هر لحظه این گونه بوده است که دیر تعویض می کند. من به خاطر ندارم بازی ای که پرسپولیس ۲ بر صفر یا ۳ بر صفر عقب باشد و برانکو بتواند با تعویض هایش بازی را برگرداند. البته در بازی ای که شکست یک بر صفر را پرسپولیس تجربه کرده، توانسته چنین کاری انجام دهد. بازیکنانی هم که به بازی آمدند، نشان دادند اگر کمی سریعتر به بازی می آمدند یا حتی اگر از ابتدا در بازی بودند، روند بازی عوض کردن می کرد.

به طور مثال اگر محسن مسلمان به بازی می آمد، در آن شرایط می توانست با پاس های دقیق و عمقی خودش فرصتی خوب جهت مهاجمان ایجاد کند. البته من فکر می کنم در بازی دیروز پرسپولیسی ها حتی نتوانستند از ضربات ایستگاهی و کرنرها به خوبی استفاده کنند؛ چراکه از این گونه ضربات می توانستند به حریف ضربه بزنند و دروازه تیم السد را باز کنند. گلی که در همان نیمه نخست وارد دروازه پرسپولیس شد، به نوعی شیرازه تیم را از هم پاشید.

دلایل شکست نابهنگام پرسپولیس برابر السد قطر

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: برانکو | خط دفاعی | پرسپولیس | پرسپولیس | دروازه بان | محسن مسلمان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz