شناکردن نوجوان سرگرمی ازدواج ثروتمند

شناکردن: نوجوان سرگرمی ازدواج ثروتمند پیرزن زندگی ترجمه سرگرمی

گت بلاگز اخبار گوناگون تجارت معابد هندی با موی مردم

موی کلاه گیس ها و اکستنشن ها از کجا می آید؟ از همه جا، ولی زیاد از هند و چین که موی انسان یک تجارت سودآور هست. در هند، چین و اروپای شرقی، مامورانی در روستاها می

تجارت معابد هندی با موی مردم

تجارت معابد هندی با موی مردم

عبارات مهم : تجارت

موی کلاه گیس ها و اکستنشن ها از کجا می آید؟ از همه جا، ولی زیاد از هند و چین که موی انسان یک تجارت سودآور هست. در هند، چین و اروپای شرقی، مامورانی در روستاها می گردند و زنان بیچاره و فقیر را متقاعد می کنند که در ازای مبلغ کمی موی خود را به آن ها بدهند. گاهی مردان، همسران خود را مجبور می کنند موهایشان را بفروشند و فرزند های فقیر هم در ازای اسباب بازی موهایشان را می تراشند.

از همه بدتر اینکه بسیاری از معابد جنوب هند هم میلیون ها دلار از نذرهای مذهبی زائران ناآگاه سود می کنند. اهدا کنندگان مو، که اغلب افراد فقیر هستند هرگز هیچ پولی دریافت نمی کنند. بسیاری از این زنان حتی نمی دانند که موهایی که نذر سلامتی و شوهران و نمرات مدرسه فرزند هایشان کرده اند به قیمت های بالایی به منزل های مد فروخته و به کلاه گیس تبدیل می شوند.

معبد ونکاتسوارا (Venkateswara) در شهر تیرومالا به خاطر نذرهایی که به آن اهدا می شود یکی از ثروتمندترین و پربازدیدترین زیارتگاه های دنیا هست. به طور میانگین روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر این معبد را زیارت می کنند. ده ها هزار نفر از آن ها طبق آیین مذهبی موی خود را می تراشند. طبق افسانه های آن ها، یک بار سر خدای ویشنو آسیب دید و قسمت کوچکی از سرش طاس شد.

تجارت معابد هندی با موی مردم

یک شاهزاده زن بهشتی متوجه این ماجرا شد و فورا قسمتی از موی خود را جدا کرد و با استفاده از قدرت سحرآمیز خود، آن را روی سر خدای ویشنو کاشت. خدا چنان تحت تاثیر این فداکاری او قرار داده شد که دستور داد همه زائرانی که به منزل او می آیند موی خود را به او اهدا کنند تا او هم این مو را به شاهزاده زن بدهد. نسخه دیگری از این افسانه می گوید که زمانی خدای ویشنو قرض بزرگی جهت عروسیش گرفت، ولی نتوانست آن را بعد دهد، تا امروز زانران هندو با دادن بخشی از موی خود قصد دارند به او در بعد دادن این قرض کمک کنند.

قبلا این مو به رودخانه انداخته می شد. ولی امروز به فروشندگان کشورهای غربی فروخته می شود و معبد سالیانه ۳ تا ۶ میلیون دلار سود می کند. هر روز بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ آرایشگر روی تراشیدن سر ۲۰۰۰۰ نفر کار می کنند. سبدهای پر از مو هر شش ساعت جمع آوری می شوند و در مخزن های بزرگی انبار می شوند که تا زانو پر می شوند. سپس مو ها مرتب شده است و بر اساس طول، رنگ و کیفیت دسته بندی می شوند. سپس شسته شده است و زیر آفتاب خشک می شود.

موی هندی بسیار پرطرفدار هست، لیکن به طور طبیعی ابریشمین است و زیاد زنان روستایی که موی خود را اهدا می کنند هرگز از رنگ های مصنوعی استفاده نکرده اند. بعضی از مو ها نیز تا به حال کوتاه نشده اند. بلندترین مو ها (بلندتر از ۴۵ سانتیمتر) از همه گران تر هستند و هر کیلوگرم از آنها ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار (۱۲۰۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰۰ تومان) فروخته می شوند. با کیفیت ترین مو ها حتی به قیمت ۸۰۰ دلار (۳۲۰۰۰۰۰ تومان) هم فروخته می شوند. موهای کوتاه هم جهت بالش، فیلتر روغن یا استخراج آمینواسید استفاده می شوند.

موی کلاه گیس ها و اکستنشن ها از کجا می آید؟ از همه جا، ولی زیاد از هند و چین که موی انسان یک تجارت سودآور هست. در هند، چین و اروپای شرقی، مامورانی در روستاها می

بزرگترین سهام موی هندی مربوط به یک شرکت ایتالیایی است که محصولات مویی خود را به ۶۰ کشور و بیش از ۴۰۰۰۰ سالن می فرستد. در سالن های بزرگ لندن اکستنشن کامل سر تا بیش از ۱۱۰۰ دلار (۴۴۰۰۰۰۰ تومان) هزینه دارد که تا شش ماه روی سر می ماند. سلبریتی های هالیوود مانند جنیفر لوپز، تایرا بنکس، پاریس هیلتون و بیانسه مشتریان دائمی موهای بلند آن ها هستند.

قسمت تلخ ماجرا این است که عبادت کنندگان بیچاره نمی دانند موهایشان هزاران کیلومتر دورتر فروخته می شوند.حتی زیاد آن ها اصلا نمی دانند اکستنشن مو چیست. هرچند کل این کار غیراخلاقی به نظر می رسد، ولی مسئولین معابد از کار خود دفاع کرده و ادعا می کنند این مو ها را جهت تامین کمک هزینه های پزشکی، تحصیلی و … جهت مردم محلی می فروشند. معابد هند در مجموع ۱۰۰ میلیون دلار در سال از این راه کسب می کنند.

برترین ها

تجارت معابد هندی با موی مردم

واژه های کلیدی: تجارت | میلیون | اخبار گوناگون

تجارت معابد هندی با موی مردم

تجارت معابد هندی با موی مردم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz